ADV guruhlari bo‘linmasiga kiruvchi, internet-marketingga ixtisoslashgan reklama agentligi. Kompaniyada mijozlarni tezkor qo‘llab-quvvatlash va marketing strategiyalarini amalga oshirishni ta’minlaydigan 300 dan ortiq xodim faoliyat yuritadi
TOP IMAGE: ADLABS - 1
TOP IMAGE: ADLABS - 2
TOP IMAGE: ADLABS - 3
Yangi vazifalarni boshqarish va mijozlar bilan ishlash tizimi joriy etilgunga qadar, kompaniya eskirgan platformadan foydalangan. Asosiy muammolarga quyidagilar kiradi:
Tizimning cheklangan funksionalligi Moslashuvchan CRM va mijozlar ma’lumotlarining markazlashtirilgan hisobi mavjud emas edi
Jarayonlarni modernizatsiyalash zarurati Kompaniya hujjatlarni muvofiqlashtirish uchun vaqt sarfini kamaytirish va mijozlarga xizmat ko‘rsatishni optimallashtirish uchun jarayonlarni avtomatlashtirishga muhtoj edi
Tarqoq o‘zaro ta’sir kanallar Mijozlar va xodimlar bilan muloqot messenjerlar va pochta orqali amalga oshirilgan, bu esa ma’lumotlarning yo‘qolishiga olib kelgan va kechikishlar
Bitriks24 asosida korporativ portalni joriy etish. Tizim CRM, Vazifalar va loyihalar, Hujjat aylanishi, Chat va video qo‘ng‘iroqlar hamda Hujjatlarni saqlash uchun diskni bitta platformada birlashtirish imkonini berdi
Mijozlar va bitimlar bo‘yicha barcha ma’lumotlar endi CRMda saqlanadi, bu esa arizalarni ko‘rib chiqish jarayonini tezlashtirish imkonini berdi
Kompaniya rahbarlari CRM va "Vazifalar va loyihalar" modullari orqali bitimlar, vazifalar va loyihalarni nazorat qilish imkoniyatiga ega bo‘ldilar
Hujjatlarni kelishish jarayonlari shaffofroq va tezroq bo‘ldi. Biznes-jarayonlar va avtomatlashtirish modulidan foydalanish hujjatlarni qayta ishlash vaqtini 50% ga qisqartirish imkonini berdi
Xodimlar orqali dunyoning istalgan nuqtasidan tizimga ulanishi mumkin Bitriks24 mobil ilovasi ishning moslashuvchanligini oshirdi
Veb-shakllarning CRM bilan integratsiyasi va korporativ pochtaning CRM bilan bog‘lanishi mijozlar so‘rovlariga tezroq javob berish va muloqotni tezlashtirish imkonini berdi
Bilimlar bazasini tizimlashtirish: biznes jarayonlari, ko‘rsatmalar va qoidalarni tavsiflash uchun markazlashtirilgan saqlash joyi tashkil etilgan Bilimlar bazasi. Bu yangi xodimlarni tezroq moslashtirish imkonini berdi
• Bitriks24 korporativ portalini joylashtirish: Korporativ portal;
• Kompaniyaning barcha xodimlarini ulash va turli darajadagi kirish huquqiga ega foydalanuvchilar guruhlarini yaratish;
• Vazifalar va loyihalar, Disk va Ichki bilimlar bazasiga kirish huquqlarini sozlash;
• CRM moduli yordamida oldingi tizimdan mijozlar to‘g‘risidagi ma’lumotlarni import qilish: Ma’lumotlarni import qilish;
• Vazifalar andozasi moduli yordamida savdo bo‘limi uchun asosiy vazifalar va namunaviy jarayonlar andozalarini yaratish.
• Foydalanuvchilar uchun bosqichma-bosqich yo‘riqnomalar, video darslar va interaktiv qo‘llanmalar tayyorlandi;
• Kompaniya xodimlari, jumladan, asosiy foydalanuvchilar va bo‘lim rahbarlari uchun treninglar o‘tkazildi;
• Shaxsiy maslahatlar: Xodimlar texnik yordam chati orqali joriy etish jamoasidan maslahat olish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
• CRMni ishlab chiqish va sozlash: Savdo voronkasi. Bitimlar va lidlar bosqichlari aniqlandi, shuningdek, bitimning asosiy bosqichlarida avtomatlashtirilgan bildirishnomalar qo‘shildi;
• Biznesning o‘ziga xos xususiyatlarini hisobga olish uchun mijozlar va bitimlar kartochkalarida kastom maydonlarini joriy etish;
• Saytdagi veb-shaklning CRM bilan integratsiyasi: Arizalarni avtomatik ravishda Bitriks24 tizimiga o‘tkazish uchun veb-shakllar;
• CRMdan foydalangan holda bitimlar bo‘yicha ish yozishmalarini markazlashtirilgan hisobga olish uchun korporativ pochta integratsiyasi: Elektron pochta;
• Ulanish Hujjat aylanishi: Hujjatlarni kelishish va imzolashni avtomatlashtirish uchun elektron imzolar;
• Biznes-jarayonlar va avtomatlashtirish moduli orqali hujjatlar shablonlarini yaratish va kelishish jarayonini sozlash;
• Bitimning asosiy bosqichlari bo‘yicha bildirishnomalar va vazifalarni avtomatik yuborish tizimini sozlash.
Yangi xizmatlar bilan integratsiya Xodimlar ishini aniq kuzatish va mijozlar faoliyatini tahlil qilish uchun qo‘shimcha aloqa kanallari (WhatsApp, Telegram) va tahlil vositalarini ulash
Tahlil tizimini rivojlantirish Sotish samaradorligi va xodimlarning KPI tahlili uchun yangi hisobotlarni Hisobotlar va tahlillar moduli yordamida ulash
Biznes jarayonlarini optimallashtirish Biznes-jarayonlar va avtomatlashtirish yordamida mijozlar so‘rovlarini qayta ishlashning avtomatik ssenariylarini yaratish
CRM funksiyasini kengaytirish CRM orqali takroriy sotuvlarni oshirish uchun bitimning asosiy bosqichlari haqida avtomatik bildirishnomalarni joriy etish va marketing tarqatmalarini ulash: Marketing
Rudakov O.V.
Adlabs.ru MChJ mahsulotlarini ishlab chiqish bo'yicha direktori
ADLABS kompaniyalar guruhi Progressive Media kompaniyasiga xodimlar uchun ichki bulutga asoslangan korporativ portal – Bitrix24 vazifalarni boshqarish tizimini joriy etgani va maslahat bergani uchun minnatdorchilik bildiradi.
Progressive Media mutaxassislari biz uchun optimal narxlash rejasini tanladilar, tizimni sozladilar, xodimlarni mahsulot bo'yicha o'qitdilar va korporativ portalni ishga tushirdilar. Loyiha doirasida ular, shuningdek, ilgari ADLABS tomonidan foydalanilgan buxgalteriya tizimidan vazifalarni yangi korporativ muhitga import qilish uchun modul ishlab chiqdilar. Amalga oshirishning butun jarayoni agentlik xodimlari uchun iloji boricha tez va qulay bo'ldi.

Рекламное агентство, входящее в дивизион АДВ групп, специализирующееся на интернет-маркетинге. В компании работает свыше 300 сотрудников, которые обеспечивают оперативную поддержку клиентов и реализацию маркетинговых стратегий
TOP IMAGE: ADLABS - 1
TOP IMAGE: ADLABS - 2
TOP IMAGE: ADLABS - 3
До внедрения новой системы управления задачами и взаимодействия с клиентами компания использовала устаревшую платформу. Основные проблемы включали:
Ограниченная функциональность системы Отсутствовала гибкая CRM и централизованный учёт клиентских данных
Необходимость модернизации процессов Компания нуждалась в автоматизации процессов для снижения временных затрат на согласование документов и оптимизации клиентского сервиса
Фрагментированные каналы взаимодействия Общение с клиентами и сотрудниками велось через мессенджеры и почту, что приводило к потере информации и задержкам
Внедрение корпоративного портала на базе Битрикс24. Система позволила объединить в одной платформе CRM, Задачи и проекты, Документооборот, Чат и видео-звонки и Диск для хранения документов
Вся информация по клиентам и сделкам теперь хранится в CRM, что позволило ускорить процесс обработки заявок
Руководители компании получили возможность контролировать сделки, задачи и проекты через модули CRM и Задачи и проекты
Процессы согласования документов стали прозрачнее и быстрее. Использование модуля Бизнес-процессы и автоматизация позволило сократить время обработки документов на 50%
Сотрудники могут подключаться к системе из любой точки мира через Мобильное приложение Битрикс24, что повысило гибкость работы
Интеграция веб-форм с CRM и подключение корпоративной почты к CRM позволили быстрее реагировать на запросы клиентов и ускорить коммуникацию
Систематизация базы знаний: организовано централизованное хранилище для описания бизнес-процессов, инструкций и регламентов с использованием Базы знаний. Это позволило быстрее адаптировать новых сотрудников
• Развёртывание корпоративного портала Битрикс24: Корпоративный портал;
• Подключение всех сотрудников компании и создание групп пользователей с разными уровнями доступа;
• Настройка прав доступа к Задачам и проектам, Диску и Внутренней базе знаний;
• Импорт данных о клиентах из предыдущей системы с использованием модуля CRM: Импорт данных;
• Создание базовых шаблонов задач и типовых процессов для отдела продаж с использованием модуля Шаблоны задач.
• Подготовлены пошаговые инструкции, видеоуроки и интерактивные гайды для пользователей;
• Проведены тренинги для сотрудников компании, включая ключевых пользователей и руководителей отделов;
• Индивидуальные консультации: Сотрудники получили возможность обращаться за консультацией к внедренческой команде через чат технической поддержки.
• Разработка и настройка CRM: Воронка продаж. Определены стадии сделок и лидов, а также добавлены автоматизированные уведомления на ключевых этапах сделки;
• Внедрение кастомных полей в карточках клиентов и сделок для учёта специфики бизнеса;
• Интеграция веб-формы на сайте с CRM: Веб-формы для автоматического переноса заявок в систему Битрикс24;
• Интеграция корпоративной почты для централизованного учета деловой переписки по сделкам с использованием CRM: Электронная почта;
• Подключение Документооборот: Электронные подписи для автоматизации согласования и подписания документов;
• Создание шаблонов документов и настройка процесса согласования через модуль Бизнес-процессы и автоматизация;
• Настройка системы уведомлений и автоматической рассылки задач по ключевым этапам сделки.
Интеграция с новыми сервисами Подключение дополнительных каналов коммуникации (WhatsApp, Telegram) и инструментов аналитики для точного мониторинга работы сотрудников и анализа клиентской активности
Развитие системы аналитики Подключение новых отчетов для анализа эффективности продаж и KPI сотрудников с помощью модуля отчеты и аналитика
Оптимизация бизнес‍-‍процессов Создание автоматических сценариев обработки клиентских запросов с использованием Бизнес‍-‍процессы и автоматизация
Расширение функционала CRM Внедрение автоматических уведомлений о ключевых этапах сделки и подключение маркетинговых рассылок для увеличения повторных продаж через CRM: Маркетинг
Рудаков О.В.
Директор по развитию продуктов ООО «Адлабс.ру»
Группа компаний ADLABS благодарит компанию Progressive Media за консалтинг и внедрение внутреннего облачного корпоративного портала для сотрудников - системы работы с задачами Битрикс24.
Специалисты Progressive Media подобрали оптимальный для нас тарифный план, произвели настройку системы, обучили персонал работе с продуктом и запустили в эксплуатацию корпоративный портал. В рамках проекта также был разработан модуль для импорта задач в новую корпоративную среду из учетной системы, которая использовалась в ADLABS ранее. Весь процесс внедрения прошёл максимально оперативно и комфортно для сотрудников агентства.