Loyihalarni amalga oshirish uchun sifatli grafik materiallarga muhtoj bo‘lgan dizaynerlar, ijodiy agentliklar, frilanserlar va kompaniyalarga mo‘ljallangan raqamli grafik resurslarni (fond tasvirlari, shriftlar, belgilar va boshqa materiallar) sotish bo‘yicha xalqaro onlayn xizmat
TOP IMAGE: NDA (Глобальная цифровая платформа) - 1
TOP IMAGE: NDA (Глобальная цифровая платформа) - 2
TOP IMAGE: NDA (Глобальная цифровая платформа) - 3
Kompleks tahlil o‘tkazish uchun turli manbalardan (CRM, ERP, veb-tahlil) olingan ma’lumotlarni yagona xotiraga birlashtirish
Have a clear understanding of your business's key metrics (conversion, CAC, average receipt, etc.) and monitor their changes dynamically
Umumiy budjetni saqlab qolgan holda reklama budjetini samarali taqsimlash hamda yangi foydalanuvchilar va daromadni oshirish
Biznes ko‘rsatkichlardagi o‘zgarishlarni tezda aniqlash va taxminlarga emas, balki haqiqiy ma’lumotlarga asoslangan boshqaruv qarorlarini qabul qilish imkonini beradigan tizim
Asosiy ko‘rsatkichlarni monitoring qilish tizimi ishlab chiqildi:
— Mijozning ichki jamoasi tomonidan takomillashtirishlarni amalga oshirish uchun taxminan 2 kishi-haftalik ish sarflanib, buyurtmadan to‘lovga o‘tish 0.7 foiz bandga oshdi, bu ikkinchi oyda qilingan xarajatlarni qopladi;
— Ba’zi moliyaviy ko‘rsatkichlarning oshishi bajarilgan ishlarning foydasini ko‘rsatdi. loyiha bo‘yicha, bu esa mijozning mahsulot bilan kelgusida ishlash uchun ichki tahlilchilar jamoasini kengaytirishga qaror qilishiga olib keldi;
— Mijoz bilan hamkorlik maslahat yordami shaklida davom etmoqda, bu esa xizmatning yanada o‘sishi va rivojlanishini ta’minlaydi
Biznes ko‘rsatkichlardagi o‘zgarishlarni nazorat qilish uchun interaktiv panel yaratilgan bo‘lib, u asosiy ko‘rsatkichlarni (konversiya, mijozni jalb qilish qiymati, o‘rtacha chek va boshqalar) kuzatish imkonini beradi.
Ishlarni bajarish jarayonida:
— Unit-iqtisodiyot hisoblab chiqildi, foydalanuvchilar guruhlari aniqlandi, jalb qilish qiymati va LTV hisoblab chiqildi;
— Reklama kanallarini tahlil qildik, shu asosda mijoz Instagram’dan voz kechib, byudjetni Facebook va kontekstli reklamaga qayta taqsimlashga qaror qildi. Natijada, umumiy byudjet o‘zgarmagan holda, yangi foydalanuvchilar soni 15 foizga, daromad esa 8 foizga oshdi;
— Saytdagi foydalanuvchilarning xatti-harakatlarini tahlil qilib, konversiya voronkasidagi muammoli joylarni aniqladik va har bir bosqichda konversiyani oshirish uchun aniq farazlarni taklif qildik.
CRM, ERP va veb-tahlil tizimlaridan ma’lumotlarni korporativ ma’lumotlar omboriga yuklash funksiyasi ishlab chiqildi.
Avtomatik hisobotlar va bildirishnomalarning integratsiyalashgan tizimi o‘zgarishlarga tezda javob berish va raqamlarga asoslangan boshqaruv qarorlarini qabul qilish imkonini berdi.

Международный онлайн-сервис по продаже цифровых графических ресурсов (стоковые изображения, шрифты, иконки и прочие материалы), ориентированный на дизайнеров, креативные агентства, фрилансеров и компании, которым необходимы качественные графические материалы для реализации проектов
TOP IMAGE: NDA (Глобальная цифровая платформа) - 1
TOP IMAGE: NDA (Глобальная цифровая платформа) - 2
TOP IMAGE: NDA (Глобальная цифровая платформа) - 3
Объединить данные из различных источников (CRM, ERP, веб-аналитика) в единое хранилище для проведения комплексного анализа
Иметь четкое представление о ключевых метриках своего бизнеса (конверсия, CAC, средний чек и т.д.) и отслеживать их изменения в динамике
Эффективно распределять рекламный бюджет и увеличивать количества новых пользователей и выручки при сохранении общего бюджета
Система, которая бы позволяла быстро выявлять изменения в бизнес-показателях и принимать управленческие решения, основанные на фактических данных, а не на предположениях
Разработана система мониторинга ключевых показателей:
— Потратив около 2 человеко-недель работы внутренней команды клиента на внедрение доработок, конверсия из заказа в оплату увеличилась на 0.7 процентных пункта, что окупило понесенные затраты уже на второй месяц;
— Увеличение некоторых финансовых показателей показало пользу от выполнения работ по проекту, что привело к решению клиента расширить внутреннюю команду аналитиков для дальнейшей работы с продуктом;
— Сотрудничество с клиентом продолжается в формате консультационной поддержки, что обеспечивает дальнейший рост и развитие сервиса
Для контроля над изменениями в бизнес-показателях создана интерактивная панель, позволяющая отслеживать ключевые метрики (конверсия, стоимость привлечения клиента, средний чек и т.д.)
В ходе выполнения работ:
— Посчитали юнит-экономику, определили когорты пользователей, рассчитали стоимость привлечения и LTV;
— Провели анализ рекламных каналов, на основе которого клиент принял решение отказаться от Instagramи перераспределить бюджет на Facebook и контекстную рекламу. В результате при неизменном общем бюджете количество новых пользователей выросло на 15%, а выручка увеличилась на 8%;
— Проанализировали поведение пользователей на сайте, выявили проблемные участки в конверсионной воронке и предложили конкретные гипотезы для увеличения конверсии на каждом этапе.
Разработан функционал выгрузки данных в корпоративное хранилище данных из CRM, ERP и системы веб-аналитики
Интегрированная система автоматических отчётов и уведомлений дала возможность быстро реагировать на изменения и принимать обоснованные цифрами управленческие решения